CEREBRUM Vás zve na Týden mozku

Jubilejní, 20. ročník festivalu Týden mozku už má program!

Festival Týden mozku pořádaný Akademií věd ČR se uskuteční od 12. do 18. března 2018. Zajímavý program na téma nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurověd nově oproti minulým ročníkům potrvá o dva dny déle – obohatí jej interaktivní víkendový program připravený především pro rodiny s dětmi. Akce je součástí Brain Awareness Week (BAW), celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Vstup na veškeré akce je tradičně zdarma.

Festival se bude konat v prostorách Akademie věd ČR v Praze na Národní, přičemž program má strukturu tradičního přednáškového cyklu.  Každý den se dopoledne i odpoledne uskuteční tři přednášky českých odborníků v oblasti neurověd na zajímavá témata, jako jsou například moderní neurochirurgické metody, dětská neurochirurgie, orientace v prostoru nebo souvislosti mezi neurovědou a umělou inteligencí. Ve všedních dnech pak mohou zájemci navštívit další přednášky v pozdních odpoledních až večerních hodinách. O své znalosti se s návštěvníky festivalu podělí takoví odborníci jako prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.,
prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., nebo MUDr. Karel Ježek, Ph.D., a další.

Přednášky doplní doprovodný program, mimo jiné unikátní výstava Red Blue Dimension
od umělce Petera Herela, jenž pomocí speciální výtvarné techniky pracuje s optickými klamy, nebo Memory Park pro zkoušku orientace v prostoru. Osvojení paměťových technik přiblíží Jakub Pok ze Školy paměti, a jaké to je být neslyšící, názorně přiblíží zážitkové hry workshopu NáZNAK. Novinkou je víkendový program plný hlavolamů, hádanek a exponátů například od iQLANDIE či Techmanie a Mozkoherna Evy Fruhwirtové.

Vstup na všechny akce v rámci Týdne mozku je zdarma, z důvodu omezených kapacit přednáškových sálů je však vyžadována registrace na www.tydenmozku.cz. Zde se také návštěvníci dozvědí bližší informace o akci.

TEL.:       +420 221 403 340
GSM:      +420 730 579 449
E-MAIL:   heroldova@ssc.cas.cz
WEB:         www.tydenmozku.czCEREBRUM - Sdružení osob se získaným poškozením mozku a jejich rodin, z.s.
Křižíkova 56/75A 186 00 Praha 8
Telefon: (+420) 226 807 048
E-mail:

vytvořeno www.netplanet.cz

CEREBRUM 2013

;